Šurpa

Šurpa ehk lambasupp

Šurpa algkodu on Pärsia, kust see on levinud koos islami usuga. Täna valmistatakse seda suppi kogu musulmaanses idas ning eriti levinud on see turgi rahvastel. Moldovas ja Balkanil, kuhu see toit on samuti türklaste vahendusel jõudnud, tuntakse seda chorba nime all, aga supp on ikka seesama.

Esimene ja olulisim – osta lihuniku käest jupp lammast. Hea kui oleks täna hommikul tapetud ja “Halal”. Lase lihunikul kondid eemaldada, sest omal kulub selleks palju rohkem aega ega tule ka nii hästi välja.

Võta kõige teravam nuga, mis leiad ning eemalda võimalikult kogu rasvkiht, rupskid ja kelmed. Rupskid küll annavad supipuljongile maitset, kuid suppi on meeldivam süüa, kui ei pea midagi taldrikuäärele korjama. NB! varu aega – šurpa pole kiirtoit.

Баранина "Баранина окорок без кости (мякоть)" | Магазин Халяль

Nüüd lõika liha parajateks kuubikuteks. Paras on mõistagi igal omamoodi. Peamine, et saaksid just nii suured tükid nagu sulle supi sees sobivad.

Как правильно резать мясо на шашлык: какими кусками, вдоль или поперёк волокон и другие вопросы

Aseta praepann tulele. Sea lähedusse pott, kus poole jagu külma vett. Pruunista pannil kõik äsjatükeldatud lihatükid. Kasuta panni õlitamiseks äsja lihalt eemaldatud lambarasva (mitte õli vms). Pruunistatud liha puista külma vette (ära potile veel tuld alla pane).

Жареная баранина на сковороде - пошаговый рецепт с фото. Автор рецепта Александр 🏖 директор Cookpad в кулинарном отпуске . - Cookpad

Kui kogu liha pruunistatud ja potis külmas vees, pane pott tulele. Ära lisa mingeid maitseaineid, ka soola mitte. Ole valmis, et õigeaegselt eemaldada hall vaht. Mida vähem vahtu keeb puljongisse, seda selgem tuleb supp. Kui puljong keema läheb, lisa potti puhastatud terve sibul ja terve porgand.

Белорусские робинзоны - школа выживания в белорусских лесах

Nüüd on sul aega, sest puljong tahab 2-3 tundi madalal tulel podiseda. Puhasta mõned porgandid, kartulid ja paprikad (võimalusel ära kasuta värvilist nailonpaprikat). Kindlat kogust pole olemas, õige on just niipalju kui maitseb. Puhasta ka natuke küüslauku – kui tahad teravamat, siis rohkemgi.

Эксперт рассказал, почему в Украине "взлетели" цены на картофель

Viiluta porgand. NB! ära riivi, riivitud porgandiga supp saab sogane.

Морковь нарезанная на деревянной разделочной доске | Премиум Фото

Jupenda kartul. NB! väiksemad pooleks, suuremad neljaks. Mida suuremad, seda parem. Siis kannatab supp ka soojendada ja kartul ei pudene ära.

Редакционный блог: Ужин №2. Картофель с мясом и помидорами на Кушва-онлайн.ру

Haki paprika.

Польза болгарского перца для женщин и для мужчин | Красота. Еда.Полезные советы. | Яндекс Дзен

Haki küüslauk. Võid ka purustada, kui hakkida ei viitsi, kuid aega ju on.

Народные рецепты с чесноком от разных болезней

Veel läheb sul vaja kinzaga (koriander) tehtud toorest (mitte kuumutatud) adžikat ja tomatipastat. Kõige parema pasta saad, kui tomatimahla tegemise jäägid ajad läbi hakklihamasina.

Сырая аджика на зиму #заготовки - пошаговый рецепт с фото. Автор рецепта Tritarelki . - Cookpad

Vahepeal hakkab sibul ja porgand supi sees jõudma lagunemise eelfaasi. Võta need supist välja enne, kui ära pudenevad. Maitse on käes, sibula- ja porgandipudi pole supi sisse tarvis.

Kui liha piisavalt pehme ja puljongil kah juba lamba maitse man, lisa supi sisse porgand. Lase 15 min keeda.

Ca veerand tundi pärast porgandit kalla supi sisse kartul ning siis veel ca 10 min pärast paprika.

Ürita praadida hakitud küüslauk koos tomatipastaga. Tarvis on, et nn pruunistuks aga ära ei kõrbeks. Ning kalla seejärel supi sisse.

Maitsesta soola ja adžikaga. Serveeri kuumalt, võid lisada rohelist.

Valmis, head isu!

Шурпа из говядины - пошаговый рецепт с фото. Автор рецепта Лара Новак 🌳 ✈️ . - Cookpad