Tšetšeenia safari – ainult julgetele (999€ / OSALEJA)

Tšetšeenia – maa, kuhu igaüks juba ei satu. Rahvas, kes iial kellelegi ei alistu. Kaukaasia mäestiku muinasjutuline ilu ning tuhandeaastane ajalugu, mis täis kangelaslikkus ja poeesiat. Lisaks võrratud toiduelamused…

I-s maailmasõjas formeeris tsaarivalitsus peamiselt tšetšeenidest koosneva nn. “Metsiku diviisi”. Kord Preisimaal sattus see diviis sakslaste piiramisrõngasse ning sakslased andsid korralduse alistuda. Diviisi komandör aga oli segaduses, sest ta ei suutnud sakslaste ultimaatumit võitlejatele selgitada – tšetšeeni keeles nimelt puudub sõna “alistuma”.

Tšetšeeniasse saab lennukiga Moskvast. Sinna omakorda kas Riia või Tallinna kaudu. Safarigrupid on 8-10-liikmelised. Kõige mõistlikum on, kui võtate retke ette seltskonnaga, kellega ühine reisikogemus olemas.

1.päev – saabumine, majutus, linnaekskursioon (rahvusmuuseum, kuulsuste allee, Euroopa suurim moššee “Tšetšeenia süda”, etnograafiamuuseum, jalutuskäik õhtuses linnas. Lõunat ja õhtust sööme rahvusköögi stiilis.

Seotud kujutis

2. päev – džiibisafari – mägijärv “Kezenoi-am” (1,8 km merepinnast),

Seotud kujutis

Suure siiditee üks tugipunkte – muinaslinn “Hoi”,

Pildiotsingu древний город «Хой» tulemus

Arguni mäekuru, kus on peetud viimase kahe sõja tuliseimad lahingud.

Pildiotsingu аргунское ущелье башни tulemus

Tutvume külaeluga mägedes, einestame koos kohaliku rahvaga, vaatame käsitööd ja olmet ning kuulame põnevaid lugusid. Õhtuks sõidame Groznõisse tagasi.

3. päev – džiibisafari – Nihala kosed,

Surnute linn “Tsoy-Peda” – nekropol, kus hauakambrite sissepääsudel iidsed svastikaga petroglüüfid,

Einestame koos kohaliku rahvaga, ikka kaukaasiapäraselt. Õhtuks tagasi Groznõisse.

Pildiotsingu кавказский стол tulemus

4. päev – kojusõit

Soovi korral ja piisava maksevõime olemasolul pikendame safariretke ka pikemaks, käime Dagestanis, Osseetias, Ingussias ning laeme end täis kaukaasia maitseid ja elamusi.

NB! Tšetšeenia on karske maa. Selle retke ajal on sobilik ette võtta maksapuhastus.

NB! Turvalisuse tagab meile vastuvõtja, kes oma hõimu nimel vastutab meie julgeoleku eest kogu retke vältel.

NB! Naised on samuti retkele oodatud. Lihtsalt riietuda tuleb siivsalt.

Tšetšeenia safari läheb maksma 999 eurot. Summa sisaldab kõiki kulusid (lendamine, kohalik transfeer ja turva, külastused, toit, majutus…) üllatused tasuta:)

Telli kohe